hasere-ilaclama

Böceklerden Kurtulma Yolları

Kentleşme politikaları nedeniyle pek çok yeşil alanın azalması ile birlikte yaşadıkları yerler kaybolan haşereler sıklıkla ev ve iş yerlerine, yeme içme işletmelerine, apartmanlara girmeye başlamıştır. Bu nedenle de böceklerden kurtulma yolları hakkında pek çok yola başvurulmuş, bazısından sonuç alınamadığı gibi bazı kurtulma yollarından da kesin sonuç alınmıştır. Peki haşere ile mücadelede neler yapılabilir?

  • Yapmanız gereken ilk iş biraz pahalı uygulama olsa da evinizin tüm pencere ve kapılarına sineklik taktırmaktır. Fakat yine de bu yöntem asla haşerelerden kurtulmak için kesin bir çözüm değildir. Çünkü haşereler sokakta gezerken ayakkabılarımızın altına bulaşan yumurtalardan bile evimizde bir anda türeyebilirler. Özellikle hamam ve kalorifer böcekleri, kertenkeleler, halı böceği, gümüş böceği, kulağakaçan böceği, kırkayak, güve, fare gibi haşereler evimize çok farklı yollarla gelebilmektedirler.
  • Daha sonra yapacağımız iş ise pire, çekirge gibi üzerimize tutunup evlerimize gelebilen haşerelerin bol olduğu bahçelerden uzak durmaktır. Fakat bu da geçersiz bir işlemdir. Çünkü haşereler hiç tahmin etmediğimiz yerlerde bile olabilirler.
  • Haşerelerden anında kurtulmak için mutlaka ilaçlama işlemleri yaptırmalısınız. Tamamen kurtulmak için ise periyodik ilaçlama yöntemlerine başvurmalısınız. Belirli aylarda belirli aralıklarla yapılan periyodik yani düzenli ilaçlamalar sayesinde evinizdeki tüm haşerelerden en garantili şekilde kurtulabilirsiniz.
  • Evinizde yapacağınız ilaçlamalara ek olarak da mutlaka evinizin çevresinde yeşil alan, park, bahçe gibi alanlar varsa buralarda da park ve bahçe ilaçlaması işlemleri yaptırmalısınız.

Eyüp Böcek İlaçlama olarak haşereden kurtulmanın en kesin, en hızlı ve garantili sonuçlarını sizlere en kaliteli sonuçta sunuyoruz. Bizlere ulaşmak için çağrı merkezlerimizi her zaman arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir