danaburnu-nedir

Danaburnu Nedir ?

Danaburnu böceği dünyanın hemen her yeşil alanlarında olabilen, ülkemizde de bu nedenle sayı ve tür açısından çokça bulunan bir böcek türüdür. Haşerelerden ziyade daha çok hayvan olarak da değerlendirilen bu tür, pek çok farklı özelliğe sahiptir. Peki danaburnu nedir ?

Danaburnunun Özellikleri

Dış görünüm açısından, isim olarak ve yaşayış olarak oldukça farklı olan bu tür, ekili dikili alanların en önemli haşerelerinden biridir. Toprağın 15 cm kadar bile altında yaşayabilen bu tür gündüzleri toprak altında, geceleri ise bitkilerin arasında yaşamaktadır. Bu nedenle de insanlardan çok bitkilere, bitki köklerine ve meyvelerine zarar veren danaburnu haşeresinden bir an önce kurtulmak gereklidir.

En önemli ve farklı özellik olarak bu haşereler çok fazla ses çıkarırlar. Çıkardıkları ses oldukça ürkütücüdür. Zaten bu özellikleri bakımından da haşereden ziyade bir hayvan türü olarak değerlendirilirler. Otçul beslenen bu böcek türü, evlerden ziyade bahçelerde, tarlalarda bolca bulunurlar.

Danaburnu İle Mücadele Yöntemi

Haşerelerin hemen hepsiyle tek başına yapılan mücadeleler tamamen gereksiz ve boş bir uğraşıdır. En etkili ve garantili mücadele yöntemi elbette böcek ilaçlaması yaptırmaktır. Üstelik böcek ilaçlaması haşerelerden bitkileri kurtarmakla kalmaz, onlara zarar veren tüm küçük haşereleri de yok eder. Genellikle yeşil alanlarda oldukça fazla bulunan bu haşereden kurtulmak için mutlaka bahçe ilaçlaması, tarla ilaçlaması yapılmalıdır.

Eyüp Böcek İlaçlama şirketi olarak bizler her zaman her noktada en garantili ilaçlama uygulamaları ile en yetkin ve nitelikli hizmetleri sizlere sunmaktayız. Bizlere 7/24 iletişim numaralarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir