eyup-defterdar-mahallesi-bocek-ilaclama

Eyüp Defterdar Mahallesi Böcek İlaçlama

Böcek ilaçlama hassasiyet gösterilmesi gereken önemli bir konudur. Zira, böceklerin yaşam alanlarındaki varlığı insan sağlığını birinci dereceden etkileyen zararlı durumlara sebep olur. Ortamın hijyen seviyesini azaltan hatta yok eden bu durum derhal yok edilmezse tıbbi açıdan ciddi problemlere neden olmaktadır. Defterdar böcek ilaçlama servisi bu amaca hizmet edebilmek üzere ilaçlama faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Böcek İlaçlama Uygulamalarının Önemi

Özellikle ev, iş yeri ve benzeri alanlarda görülen böcek ve haşere istilaları; insan sağlığına çeşitli yönlerden zarar vermektedir. Bu zararlar arasında sıtma, veba, dizanteri, tüberküloz, astım, bronşit, alerji, zehirlenme gibi çeşitli sağlık problemleri göze çarpmaktadır. Böcek ve haşereler temas ettikleri tüm alanlara mikrop ve bakterilerini bırakırlar. Aynı zamanda yiyeceklere temas ederek de bulaşıcı hastalıkların ve zararlı organizmaların geçişini kolaylaştırır. Ayrıca böcek ve haşereler, ısırma ve sokma yoluyla da insanlara zarar verir. Zehirli böcek türleri ısırma ve sokma yoluyla ciddi zehirlenmelere yol açabilir. Ayrıca böcekler insanlarda huzursuzluk, fobi, korku, tiksinti, temizlik takıntısı ve hatta paranoya boyutlarına ulaşan psikolojik sorunlara sebep olur. Böceklerin özellikle geceleri harekete geçmesi sebebiyle bu rahatsızlıklar da geceleri en üst seviyeye çıkar. Dolayısıyla uykusuzluk ve gün içinde yorgunluk problemleri de böceklerin dolaylı yoldan sebep olduğu sorunlar arasındadır. Bu gibi problemleri önlemek veya ortadan kaldırmak adına Defterdar böcek ilaçlama servisi olarak Eyüp’ün tüm ilçe ve semtlerine ilaçlama hizmeti ulaştırıyoruz.

İlaçlama Uygulamaları Nasıl Yapılmaktadır?

Böcek ilaçlama faaliyetleri; önlem ve müdahale amaçlarıyla gerçekleştirilmektedir. Alanda bir haşere varlığı söz konusuysa yok edici; istila riski söz konusu ise önleyici ilaçlama uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Her vakada farklı bir ilaçlama yöntemi ve böcek ilacı kullanılmaktadır. Bu yöntemin ve ilacın belirlenmesinde alanın nitelikleri önem taşımaktadır. İstila olup olmadığı, istila eden böceğin türü ve cinsi, alanın büyüklüğü, haşerenin yayılma oranı gibi değişkenler ilaçlama türü ve ilacı belirlemektedir. Böcek ilaçları haşere türüne göre farklı içeriklerde hazırlanmakta olup ilaçlama yöntemleri sıvı ilaçlama ve jel ilaçlama şeklinde ikiye ayrılır. Sıvı ilaçlama ise kokulu ve kokusuz olmak üzere iki şekilde uygulanır. Bu yöntemler ve kullanılan ilaçlar Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olup insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde hazırlanmıştır. İnsan sağlığı ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hizmet veren Eyüp Defterdar böcek ilaçlama firmamızın ilaçlama teknikleriyle ilgili bilgi almak için müşteri hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir