eyup-belediyesi-bocek-ilaclama

Eyüp Belediyesi Böcek İlaçlama

Yeşil alanların ve eski yapıların çok olduğu alanlarda çok sayıda böcek yuvası bulunur. Eyüp belediyesi böcek ilaçlama servislerimizin aralıksız çalışmasının sebebi bu yüzdendir. Çalışmalarında Sağlık Bakanlığı tarafından bizzat onay verilmiş ve belgelenmiş ola ilaçları kullanan servislerimiz, böceklerden kurtulmanızı sağlarken sağlığınızı da korumaktadır.

İlçede Haşere Yoğunluğunun Nedeni

Bazı haşere türleri ot oburdur. Yeşilliklerle beslenmekte ve açık alanlarda kendilerine yuva yapmaktadır. Parklarda bahçelerde, taş aralıklarında kendilerine yuva kurmakta ve bu alanları istila etmektedir.

Bazı haşere türleri ise besinlerini eski yapılarda bulmaktadır. Eski yapılardaki atıklarla beslenen haşereler ve fareler, bu yapıları tahrip etmektedir. Aynı zamanda kısa sürede üreyen haşereler ve fareler, hızlı da hareket ettiklerinden dolayı civar evlere de kolaylıkla yayılabilirler. İlçede, çok sayıda eski yapının var olması ve açık alanların çokluğu haşere yoğunluğunu fazlalaştırır.

Ancak haşereler, yalnızca açık alanlarda bulunmamaktadır. Aç kaldıkları zaman, evlerimize de girebilirler. Kendilerine rahatlıkla insanların artıklarından besin bulabildiklerinden dolayı, insanların evlerine, işyerlerine yuvalarını kurarlar.

Kısa zamanda ürerler. Kısa zamanda, yaşam alanlarımızı yaşanmayacak hale getirirler. Sağlığımıza zarar vermekle kalmaz, eşyalarımıza da zarar verirler. Bu yüzden haşere ile mücadelenin önemi büyüktür. Belediye Hamam Böceği İlaçlama servislerimize başvurarak, yaşam alanlarınızı dezenfekte edebilirsiniz.

Böcekler Yaşam Alanlarımıza Nasıl Girer

  • Açık buldukları camlardan ve kapılardan
  • Tuvalet, su, kalorifer borularını kullanarak
  • Dış alanlardan satın aldığımız eşyalar üzerinden

Yaşam Alanlarımızda Bulunan Zararlı Canlılar

Kalorifer böceği, kene, eşek arısı, pire, karafatma, Amerikan/ Alman hamam böceği, sivrisinek, akrep, tahtakurdu, gümüş böceği, halı böceği,  kırkayak, kertenkele, güve, mayt, tatarcık, tahtakurusu, çıyan, kulağakaçan böceği, lağım /çatı/ fındık /pamuk/ev faresi, yaban arısı, salyangoz, çekirge, akar, tesbih böceği, mite, örümcek, bit, kakalak, uyuz böceği, sinek, sıçan, karınca, yılan.

Böcekler Sağlığımıza Nasıl Zarar Verir

Pis alanlardan taşıdıkları bakterilerle, insanların sağlığına zarar veren böceklerden mümkün olan en kısa sürede kurtulmak gerekir. Böceklerden kurtulmak için yaşam alanlarınızı dezenfekte etmeli ve uzman şirketlerden yardım almalısınız. Böcekler, bakterileri üzerlerinde taşımaktadır. Yiyecek artıklarımızla beslenen zararlılar, salyaları aracılığı ile bakteri bulaştırmakta, aynı zamanda bulaşıcı hastalıkların geçişini sağlamaktadır.

Hizmet Alanlarımız 

  • Alibeyköy
  • Çırçır
  • Eyüp
  • Göktürk
  • Kemerburgaz
  • Rami
  • Yeşilpınar

Servislerimiz, haşere türüne göre sıvı veya jel ilaçları kullanmakta, bunları yine haşere yoğunluğuna ya da alana göre kokulu, kokusuz tekniklerle uygulamaktadır.

Eyüp belediyesi böcek ilaçlama fiyatlarımız, bütçenizi sarsmayacak, halkımızın memnun edecek şekildedir. Çağrı merkezimiz sizlerden gelen telefonları 7/24 cevaplayacak, randevu taleplerinizi servislerimize yönlendireceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir