fare-yakalama-teknikleri

Fare Yakalama Teknikleri

Hayvanlar aleminin en eski türlerinden olan ve kendi içinde de çok fazla türe sahip olan fareler, ülkemizde de hemen her yerde olabilmektedirler. Fareler bazen bilimsel araştırmalarda bazen de psikoteknik uygulamalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Aynı zamanda evlerde de beslenebilen türlere sahip olan bu haşerenin, dışarı kaynaklı olarak evlerimize giren türleri ne yazık ki oldukça zararlıdır.

Farelerin Özellikleri

Çok farklı boyutlarda olabilen fareler, genellikle koyu renklerde olabildiği gibi beyaz renklerde de olabilmektedirler. Tüyleri oldukça kalın olan farelerin oldukça uzun kuyrukları vardır. Yüz yıllardan beri evrim geçiren farelerin bir tek kuyrukları değişmemiştir. Çürümüş böcekler, dışkı, ot, tahıl gibi şeylerle beslenen farelerin evlerimize veya herhangi kapalı bir mekana girmeleri yem bulma amacıyladır. Farelerden kurtulmak için öncelikli olarak evin içindeki diğer böceklerden kurtulmak da gereklidir.

Evimde Fare Olduğunu Nasıl Anlarım?

Fareler çok iyi saklanabilme yeteneklerine sahip olabilen, çok hızlı hareket edebilen ve en ufak yerden kolaylıkla geçebilen bir hayvan türü olduğu için onları görmek oldukça zordur. Peki farelerin varlığı nasıl anlaşılabilir?

  • Evinizde özellikle akşam saatlerinde tıkırtılara benzer sesler duyuyorsanız,
  • Dolapların içinde devrilmiş eşyalar, kırılmış dökülmüş şeyler varsa,
  • Duvar diplerinde ya da koltukların altında fare pislikleri varsa,
  • Yerlerde koyu renklerde özellikle gri tonlarında dökülmüş kıllar varsa evinizde farenin varlığından emin olabilirsiniz. Peki fare yakalama teknikleri nelerdir?

Farelerle mücadele ederken yapılan en büyük yanlış hiç kuşkusuz onlarla bireysel olarak mücadele etmektir. Fare kapanı ve fare tuzakları artık işe yaramamakla birlikte, yapışkanlı çözümler de tarih olmuştur. Yeni ve modern olarak firmamız tarafından da kusursuz bir şekilde uygulanan fare istasyonları uygulamaları, fare ilaçlama işlemlerinde en garantili uygulamalardır.  Böcek İlaçlama Eyüp firmamıza haftanın her gününde 24 saat ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir