gumus-bocegi-ilaclama

Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş böceği ilaçlama, renginin parlak gri renkte olması sebebiyle bu adı almıştır. Gümüş böceği en çok sıcak ve nemli yerlerde bulunur. Gümüş böceği evlerimizde sıcak yaz aylarında ve sonbahar mevsiminde görülür. Gümüş böceği ilaçlama işlemleri alanında uzman böcek ilaçlama şirketleri ile yapılmalıdır. İki ile sekiz yıl arasında yaşayabilen gümüş böceği, yavruyken beyaz olup yetişkinlik dönemine girdikçe metalik parlak bir renk almaya başlar. Küçük bitişik gözleri ve uzun antenleri vasıtasıyla etrafını algılayan bu böcek, balığa benzer kıvrılma hareketleri ile ilerlemektedir. Yaşam alanımızı istila eden gümüş böcekleri ile mücadelede profesyonel yöntemleri ile sektörün öncü isimlerinden olan Eyüp Böcek İlaçlama firmamızı 7/24 arayabilir, uygun ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.

Gümüş Böceği Nerelerde Görülür?

Gümüş böceği nerelerde görülür? Gümüş böcekleri diğer haşereler gibi bütün her yerde görülebilir. Fark edildikleri an profesyonel ilaçlama ile yok edilmeleri hayati önem taşır. Gümüş böceği nerelerde görülür sorusunu cevaplandıracak olursak;

  • Evlerin mutfak, banyo ve tuvalet kısımlarında daha çok görülürler. Kış aylarında ve soğuk günlerde yuvalarına çekilirler ve ortalıkta görünmezler.
  • Gümüş böceği beslenmesinde evdeki, duvar kağıdı, kağıt havlu, kitap ve mecmua, defter, her türlü kağıt türü maddeleri elbise ve kıyafetleri, kaşmir ve kumaşları, gıda maddelerini, naylon, pamuk ve yün eşyaları, un, sabun, tutkal, macun ve nişasta gibi maddeleri yerler.
  • Ev içerisinde eşyaların ya da besin ihtiyaçlarını karşılamak için dolaştıkları gıdaların üzerlerine bıraktıkları dışkılarla insanlara hastalık bulaştırabilirler. Gümüş böceği evde açıkta bırakılan her türlü yemeklerden de beslenir.
  • Gümüş böcekleri özellikle nemli ve rutubetli alanlarda barınır. Daha çok sıcak yaz aylarında ve sonbahar mevsiminde görülür.
  • Evde bulunan gümüş böcekleri genellikle mutfak, mutfak dolapları, banyo, banyo dolapları, su borusu etrafında, lavabo etrafında, tuvaletlerde, kitaplıklarda bulunurlar.

Sedir İlaçlama, uzman ekibiyle İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu yakasında, İzmir ve Kocaeli illerinde 7 gün 24 saat garantili ve ekonomik ilaçlama hizmeti sunmaktadır.

Gümüş Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır?

Gümüş böceği ilaçlama nasıl yapılır? Böcek ilaçlama işlemi ciddi bir iştir ve evde kendi imkanlarımızla yapmamamız gerekmektedir. Bunun için uzman ekipleri olan profesyonel şirketlerden yardım almalıyız.

  • Gümüş böceği ilaçlama yapılmadan önce yiyecekler kesinlikle ortadan kaldırılmalı, kapalı yerlerde muhafaza edilmelidir.
  • Bütün mekan profesyonel işlemle ilaçlandıktan sonra bir süre her yer kapalı tutulmalı ve ilacın etki edilmesi beklenmelidir.
  • Bundan sonraki aşamada ise mekanın pencere ve kapıları açılmalı, ortalık havalandırılmalıdır. Bu şekilde ilaçlama işlemi tamamlanmış bulunmaktadır.
  • Evde veya bulunduğumuz herhangi bir ortamda kendi başımıza ilaçlama yapmamamız gerekmektedir, bunu yinelemekte fayda var. Çünkü bu yapacağımız işlem hem kesin sonuç getirmeyecektir hem de kendi sağlığımızı riske atmamıza neden olacaktır.
  • Kesinlikle Sağlık Bakanlığı onaylı profesyonel ilaçlama şirketlerinden yardım almalıyız.

Bir önceki yazımız olan Nişanca Böcek İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir