gumus-bocegi-nedir

Gümüş Böceği Nedir?

Aslında hemen herkes tarafından bir kere bile olsa görülen fakat ismi farklı farklı bilinen haşere türüdür. Çoğu kişi tarafından balık böceği, gümüşçün olarak da bilinen bu haşere türü evlerimizin başmisafiridir. Görsellerden de anlayacağınız gibi rengi ve şekli nedeniyle gümüş böceği, balık böceği, gümüşçün gibi adlar almıştır. Çok hızlı yumurtlama özelliğine sahiptirler.

Gümüş Böceği Nerelerde Olur?

Bu haşere türü aslında hiç tahmin etmeyeceğiniz şekilde evinize girebileceği gibi, her haşere gibi dışarı kaynaklı da ev ve iş yerlerinize girebilir. Bu haşere türü genellikle kitap, defter, karton, gazete gibi kağıttan yapılmış nesnelerin içerisinde bulunmaktadır. Bu nedenle de öğrencilerin olduğu evlerde, kitapseverlerin evlerinde, okullarda ve kütüphanelerde sıklıkla bulunurlar. Hatta aldığınız ikinci el kitapların içinde bile yumurtaları bulunuyorsa belli bir süre içinde evinizde boy gösterebilirler.

Gümüş Böceği İle Mücadele

gumus-bocegi-nedir
gumus-bocegi-nedir

Bu haşereden şikayetçi olan bireyler genellikle onları tek tek öldürerek yaparlar.       Gümüş böceklerini öldürdüklerinizde kan yerine beyaz bir sıvı çıkar. Bu sıvı içinde      onların yumurtaları da bulunmaktadır. Yani onları öldürerek onlardan değil  kurtulmak, evinizde daha çok olmalarına sebep olursunuz. Bireysel mücadele yerine  mutlaka her haşere şikayetleriniz için ilaçlama firmaları ile anlaşın.

 

Eyüp Böcek İlaçlama firmamız TSE ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla sizlere her zaman sunduğu kaliteli hizmeti, en uygun fiyatlarda uygulamaktadır. Ayrıca her zaman hizmet alabilmeniz için çağrı merkezlerimiz iletişime her zaman açıktır. İlaçlamalar ve böcekler hakkında her türlü sorunuzu müşteri temsilcimize sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir