karafatma-bocegi-nasil-yok-edilir

Karafatma Böceği Nasıl Yok Edilir

Adını siyah ve mat görünüşünden alan karafatma böceği; rengini ve adını karakteriyle de yansıtmaktadır. Karanlıktan hoşlanır ve ışıktan son derece rahatsız olur. Bu sebeple, istila ettiği evlerde geceleri su içmeye kalkan bir hane sakini yoksa, karafatma varlığı çok uzun zaman sonra tespit edilir. Karafatma varlığının tespit edilmesinde en önemli ipucu tenha köşelere bıraktığı yumurtalar ve kabuk, dışkı gibi kalıntılardır. Bu durumla karşı karşıya kalan herkes panikle şu soruyu sorar: “Karafatma böceği nasıl yok edilir?” bu sorunun cevabını şu şekilde verebiliriz.

Karafatma Böceği Nasıl Yok Edilir

Karafatma böceğini ortadan kaldırabilmek için öncelikle evdeki yayılma oranını, yayılma hızını ve yuva yaptığı alanları tespit etmek gerekmektedir. Bu konuda amatör davranmak ve ilaçlama esnasında ilkel yöntemlere başvurmak işlemin ters tepmesine sebep olacaktır. Karafatma istilası yaşamış şahıslara yönelteceğiniz karafatma böceği nasıl yok edilir? sorusuna, detaylı bir ev ilaçlama yöntemiyle kesin sonuca ulaşabileceğiniz cevabını alırsınız. Zira, bu konuda pek çok insan bireysel ilaçlama yöntemlerini uygulamayı denemiş, başarı sağlayamamıştır. Bu bağlamda bakıldığı zaman; ilkel yöntemler vakit kaybettirmekten öteye gidemeyerek, karafatma böceğinin evde daha geniş bir alana yayılma imkanı bulmasına sebep olacaktır. Bu nedenle, istila tespit edildiği an iyi bir ilaçlama firmasıyla anlaşarak duruma müdahale edilmelidir.

Karafatma Böceği ile Mücadele

Karafatma böceği nasıl yok edilir? sorusunu açıklığa kavuşturabilmek adına en doğru çözüm; ilaçlama firmasının işlemlerinin yanı sıra evinizde yapacağınız temizlik işlemleri olacaktır. Şöyle ki;

karafatma-bocegi-nasil-yok-edilir
karafatma-bocegi-nasil-yok-edilir
  • Haşerelerin oluşumuna ve yayılmasına imkan sağlayan en temel olgu pisliktir. Hijyenin olmadığı alanlar haşereleri çeker ve haşereler bu ortamları daha da pis hale getirir. Bu nedenle işe öncelikle evdeki pis, izbe ve karanlık alanları iyileştirerek başlamalısınız.
  • Ardından, günlük kullanılmayan ve rutubetli alanları temizlemelisiniz.
  • Kutuda kalan dolap arkası, mutfak tezgahının altı, banyo ve tuvalet gibi alanlarda iyileştirmeye gitmelisiniz.
  • Duvarlardaki çatlak ve yarıkları onarıp haşerelerin yuva yapmasını ve eve girmesini engelleyebilirsiniz.
  • Camlara takacağınız sineklikler de yine haşerelerin ve karafatma böceğinin eve girmesini önleyecektir.
  • Bu yöntemleri ilaçlama işlemiyle eş zamanlı olarak yapmalısınız. Böylece uygulamalardan %100 sonuç elde etmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir