kene-ilaclama

Kene İlaçlama

 

Açık ve kapalı birçok alanda insanların sağlığını tehlikeye sokan keneler, önlem alınması gereken böceklerdir. Kene ile mücadele aşaması doğru yapılmadığı vakit kısa süre sonra keneler bulunduğu alanı istila edecektir. Kene görülen alanların kene ilaçlama firmaları tarafından profesyonel yöntemlerle ilaçlanması kenelerden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Eyüp kene ilaçlama servisi olarak İstanbul’un tüm ilçe ve semtlerinde oluşan kene sorununu çözüyoruz. Kenelerin bulunduğu alanları dezenfekte ederek güvenli ortamlar oluşturuyoruz. Alanında uzman bir ekiple görev alarak Sağlık Bakanlığınca onaylı uygulamaları kullanıyoruz. Kene ve diğer tüm böcek türleri hakkında bilgi ve ekipmana sahip olan ilaçlama şubelerimiz, haşere türüne özel ilaçlama yapmaktadır. Böylece kısa zamanda %100 sonuca ulaşan çalışmalara imza atıyoruz.

Ülkemizde yer yıl kene vakaları ile karşılaşılmakta ve milyonlarca insan yaşamını yitirmektedir. Bu sürecin olumsuz olarak sürmesindeki en büyük neden yanlış uygulamalardır. Kene bulunan alanların kene ilaçlaması kesinlikle bilinçsiz yöntem ve bireysel uygulamalarından uzak durularak gerçekleşmelidir. En önemlisi vücudunuza yapışan bir keneyi kendi yöntemlerinizle çıkarmamalısınız. Bu gibi durumlarda kene koparak içinde bulundurduğu virüsü damar yoluna kusmaktadır. Bu aşamada keneden geçen hastalığa direk maruz kalınır.

Kene Isırması Sonucu Maruz Kalınan Hastalıklar;

  • Kayalık Dağ Lekeli Humması
  • Colorada kene Ateşi
  • Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı
  • Artan Ateş
  • İyme hastalığı
  • Babeziyoz

Keneden geçen hastalık nedeniyle hastalık sürecinde kişide bazı rahatsızlıklar gözlemlenir. Hastalığın türüne bağlı olarak belirtiler değişkenlik göstermektedir. Kene ısırması ve derinize yapışan kene türlerine karşı zaman kaybetmeden bir hekim tarafından destek almalısınız. Kene ısırması sonucunda kişide halsizlik, idrarda koyuluk, kanlı kusma, baş dönmesi, halsizlik, eklem ve kaslarda ağrı, dışkıda kan gibi belirtiler ortaya çıkmaktadır.

Kenelerden korunmak için ilaçlama servislerimize günün 24 saati haftanın 7 günü ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir