kirkayak-nedir

Kırkayak Nedir?

Genellikle çıyanlarla karıştırılan bu haşere türü, tespih böceği familyasıyla da akrabadır. Çıyanlar daha çok etçilken kırkayaklar otçul olarak beslenmektedir. Çıyanların vücutlarının her boğumunda sağlı sollu tek bacak varken, kırkayaklarda çifter bacak vardır. Kırkayaklar tehlikelidirler fakat çıyanlardaki gibi bünyelerinde zehir bulundurmazlar. Çıyanlara göre daha silindirik bir yapıdadırlar. Boylarında esneme payı oldukça fazladır. Be nedenle de dış yapıları oldukça serttir. Omurgasızdırlar. Bilinenin aksine tam olarak kırk tane ayakları yoktur fakat en az 36, en fazla ise 750 bacaklı kırkayağa rastlanmıştır. Dişi kırkayaklarda erkek türüne göre daha fazla bacak vardır.

Nerelerde Bulunurlar?

Hemen her yerde bulunabilirler. Genellikle taşları altında, ağaçlık yerlerde, nemli topraklarda, çalılıklarda, ormanlarda fazlasıyla bulunmaktadırlar. Evlerimize de dışarı kaynaklı girmektedirler. Çok hızlı hareket edemedikleri için onları görmeniz oldukça kolaydır.

Kırkayak İle Mücadele

Kırkayak ile mücadele konusunda elbette tek çözüm iyi bir ilaçlama firması ile anlaşmaktır. Çünkü onları öldürerek onlardan kurtulmaya çalışmak sadece boş bir uğraşıdır. Her haşere türünde olduğu gibi kırkayak nedir ve nasıl mücadele verilir sorusuna en kesin ve garantili sonuçları en hızlı şekilde veren Eyüp Böcek İlaçlama firmamızdır. Bu nedenle uzun yıllardan beri en kaliteli hizmeti verdiğimiz değerli müşterilerimiz, bizi en çok tercih edilen firma yapmıştır.

Firmamızın Özellikleri

Sağlık Bakanlığı ve TSE’den gerekli tüm belgeleri alan firmamız alanında en kurumsal firmadır. Gerek kaliteli ilaçlarımız gerek modern uygulamalarımız ve alanında eğitimli ve deneyimli ilaçlama ekibimiz ile sizlere her zaman en iyi nitelikte hizmeti vermekteyiz. Çağrı merkezlerimiz üzerinden bize 7/24 ulaşabilir, ilaçlama teknikleri ve uygulamaları hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir