kulagakacan-bocegi-ilaclama

Kulağakaçan Böceği İlaçlama

Makas böceği olarak da bilinen bu haşere türünün en dikkat çekici özellikleri vücutlarının bitiminde kıskaçlarının olmasıdır. Etçil olabildikleri gibi otçul da beslenebilirler. Bu ismi almaları yaygın görüşler dikkate alındığında, eskiden kullanılan kulak delme aletine benzedikleri içindir. Aynı zaman da tıp merkezlerine gidilen haşere şikayetlerinde, bu böceğin insanların kulaklarına girdiğine ve onlara rahatsızlık verdiğine dair kayıtlar bulunmaktadır. Kulağakaçan böceği kulaklarımızdaki sıvı ve birikintilerle uzun süre yaşayabilirler. Bu nedenle kulağakaçan böceği ilaçlama işlemleri iyi bir ilaçlama firması tarafından yapılmalıdır.

kulagakacan-bocegi-ilaclama
kulagakacan-bocegi-ilaclama

  Kulağakaçan Böceği Özellikleri

Görsel olarak da belirttiğimiz bu haşere türü görüldüğü üzere, normal haşere şekillerinden farklıdır. Oldukça uzun ve ince bir yapıya sahip bedeni kırmızı, siyah, kızıl tonlarındadır. Antenleri vardır. Ezmeye veya öldürmeye çalıştığınızda kıskaçları ve vücutlarının ortadan ikiye ayrılan alt kısmı ezilmez.

Genellikle evimize ilk girdikleri zaman tül veya perdemiz üzerinde görünürler. Oldukça hızlı hareket ederler. En küçük aralara bile girebilirler. Onlarla tek başınıza mücadele etmeniz boş bir uğraşı olacaktır. Bu sebeple evinizde daha onlarca bu haşere türünden oluşmadan, kulağakaçan böceğiyle ilk karşılaştığınız andan itibaren iyi bir ilaçlama firması ile anlaşmalısınız.

Tüm haşereler üzerinde en kaliteli sonuçları veren Eyüp Böcek İlaçlama firmamız sizleri haşerelerden kurtarmakla kalmaz, onların tüm zararlı etkilerini de en etkin koruma sağlayarak yok eder. Yıllardır hizmet verdiğimiz ilçemizde de tüm açık ve kapalı mekanları ilaçlayarak halkımızı memnun etmekteyiz. Özellikle ev ve iş yerleri, alışveriş merkezleri, depolar, okullar, parklar ve bahçeler, hastaneler, toplu taşıma araçları ve özel araçlar, spor salonları, iş merkezleri gibi her noktada ilaçlama hizmetimizi en garantili şekilde uygulamaktayız. İlaçlarımıza ve ilaçlama ekibimize her zaman güvenebilirsiniz. Çağrı merkezlerimiz gece ve gündüz dilediğiniz zaman ulaşabilmeniz için her an hizmetinizdedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir