pire-ilaclama

Pire İlaçlama

Pire ilaçlama yaşam alanımızı istila eden haşerelerden kurtulmak için alınan profesyonel önlemlere verilen genel isimdir. Kalitesiz pire ilaçlama hizmeti almak, ileride doğabilecek solunum yolları hastalıklarına zemin hazırlamaktadır. Korsan firmaların kullandığı kalitesiz pire ilacı, sağlığınızı tehlikeye sokmakla kalmamakta, uygulamalarda başarılı sonuçlar sağlayamamaktadır. Sağlığınızı tehlikeye atmamak ve paranızı sokağa atmamak için profesyonel pire ilaçlama şirketleri araştırılmalı, sonrasında hizmet alınmalıdır. Bu konuda, Sağlık Bakanlığı onaylı şirketimize güvenebilirsiniz. Sedir İlaçlama firmamız 20 yılı aşkın süredir faaliyet alanını genişleten sektörün öncü isimleri arasına girmiştir. Sizin de başınız haşereler ile dertte ise firmamızı 7/24 arayabilir, uygun ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Pire ilaçlama nasıl yapılır sorusu özellikle sıcaklıkların yükselmesiyle beraber sıkça sorulur oldu. Pire ilaçlaması, sıvı ilaçlarla yapılmaktadır. ULV cihazlarıyla, açık ve kapalı tüm alanlarda uygulanmakta, uygulamalar kokulu ya da kokusuz yöntemlerle yapılmaktadır. Alanında uzmanlık almış personeller, hangi yöntemin daha uygun olduğuna karar vermektedir. Pire ilaçlama yöntemleri başlıklar altında toplanacak olursa;

 • Sıvı İlaçlama
 • Jel İlaçlama
 • Kokulu İlaçlama
 • Kokusuz İlaçlama

Şirketimiz, özel eğitimlerden geçmiş uzman bir kadrodan oluşmaktadır. Uzman kadromuz, kullandıkları yöntemler ve tekniklerle, parazitlerin yumurtlarına etki etmektedir. Uyguladıkları yöntemler sayesinde, en küçük yuvalara da ilaçlarımız ulaştırılmaktadır. Uygulamada en önemli olan unsur, parazitlerin erişkin hale gelmemiş yumurtalarının ilaçlanmasıdır. Bu parazitler, her alana yumurtlarını saçabilme özelliğine sahip olduklarından dolayı kontrol altına alınması çok güçtür. Ancak uzman kişiler tarafından kontrol altına alınabilmektedir. Tek başınıza, dışarıda satın ilaçlarla yaptığınız işlemler, hiçbir sonuç vermemektedir.

Pire İle Mücadele

Pire ile mücadele uzmanlık ve kalite gerektiren bir iştir. Profesyonel firmalar ile irtibata geçerek yapacağınız pire ilaçlama uygulamasında kullandığımız pire ilacı Sağlık Bakanlığından onaylı ve TSE damgalıdır. Pamuk piresi hariç, tüm pire türleri insan ve hayvan kanı ile beslenmektedir. Pamuk piresi, genç bitkilerin öz suyu ile beslenmesini sağlamaktadır. Bu yüzden bitkilere zarar vermekte, bin bir özenle ektiğimiz çiçeklerimizi, ekinlerimizi tahrip etmektedir. Özellikle çiftçilere, pirenin zararı maddi açıdan olmaktadır. Diğere türleri, kan emme yolu ile beslendiği için bulaşıcı hastalıkların geçişini kolaylaştırmaktadır. Ölümcül sonuçlara neden olabilen birçok bulaşıcı hastalık, canlılar arası geçişini bu parazitler yolu ile sağlamaktadır. Kan emdiği bölgede kaşıntı ve kızarıklığa da neden olduğu için evcil hayvanlarımızı huzursuzlanmasına, bizlerinde iş gücümüzün düşmesine neden olmaktadır. Sosyal hayatımıza engel olmaktadır. Özellikle, geceleri artan kaşıntılardan kurtulmak için pire ile mücadele edilmelidir.

Bilinen Türleri

 • Su piresi
 • İnsan piresi
 • Kar piresi
 • Pamuk piresi
 • Köpek piresi
 • Kedi piresi
 • Tavuk piresi

Bulunduğunuz alanda herhangi bir türü ile karşılaşmanız durumunda, en kısa sürede bize ulaşmalı ve müşteri temsilcilerimizden randevu talebinde bulunmalısınız. Düşük fiyatlarla pire ilaçlama hizmeti veren servislerimiz 7/24 uygulama yapmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Hamam Böceği İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir