sümüklü-böcekle-mucadele

Sümüklü Böcekle Mücadele

Böceklere karşı ilaçlama işlemleri yapılması son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır. Çünkü haşerelerin bizlerin sağlığına verdiği zararlar öğrenilmiş, bireysel ilaçlama mücadelelerinin yetersiz ve boş bir uğraşı olduğu anlaşılmıştır. Özellikle hamam ve kalorifer böcekleri, maytlar, çıyan, akrep gibi pek çok zararlı haşere bizlere hastalık bulaştırabilmektedir. Sümüklü böcekler ise doğrudan sağlığımıza zarar vermese bile çok fazla maddi hasara yol açan haşerelerdir.

Sümüklü Böcekler Nerelerde Bulunur?

Havaların ısınması ile birlikte gün yüzüne çıkan sümüklü böcekler nemli ve ılık yerlerde fazlasıyla bulunurlar. Özellikle yazlık evler, yağış alan bölgeler, sahil boyu yerleşim yerleri, bitki kök ve gövdeleri, seralar gibi mekanlar, onların fazlasıyla bulunduğu yerlerdendir.

Bu haşere özellikle yazlık evlerin duvar ve tavanlarında fazlasıyla bulunurlar. Salgıladıkları sıvılar nedeniyle de gezindikleri her yerde şeritler bırakırlar. Bu şeritler kolay kolay çıkmadığı gibi, kaybolmaları için boya yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca bitkilerin gövde ve meyvelerine de yapışarak bu salgılarını onlara da bulaştırırlar. Böylece de meyve ve sebzeler yenilmeyecek hale geldiği gibi, bitkilerin çiçek kısmının da solmasına neden olurlar.

Sümüklü böceklerden rahatsız olan hemen herkes ilk önce onlarla bireysel mücadele etme işine kalkışır. Sonuç elbette başarısızdır. Özellikle salyangozların olduğu yerlere kireç, talaş dökmek, bu yerleri sulamak gibi çağdışı yöntemlerle hiçbir haşereyi uzaklaştıramazsınız. Yapacağınız uygulama günlüktür. Bu nedenle de sizlere kaliteli hizmeti sağlayacak bir ilaçlama servisine başvurmalısınız.

Her haşere türünde olduğu gibi sümüklü böcekle mücadele noktasında Eyüp Böcek İlaçlama firması senelerdir sizlere hizmet vermektedir. İlaçlama yöntemlerimizi ve size sunduğumuz en ekonomik fiyatlarımızı öğrenmek için çağrı merkezlerimizi 7/24 arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir