tatarcık-sinegi-ilaclama

Tatarcık Sineği İlaçlama

Tatarcık sineği gerek adıyla gerek dış özellikleri ile ve gerek yol açtığı hastalıklarla her zaman dikkat çeken haşerelerden biri olmuştur. Hayvan bilimciler açısından da en çok araştırılan bu haşerenin yol açtığı hastalıklar da tıp bilimcileri tarafından araştırılmakta, hastalıklar için en kolay tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

Tatarcık Sineğinin Özellikleri Nelerdir?

  • Her şeyden önce bu sinek, diğer sinek türlerine benzememektedir. Kanatları olmasına rağmen bir pireyi andıran şekilde uçmaktadır. Yere dikey çizgiler çizerek uçan bu sinek, genellikle bu uçuşu sonrasında avını seçmektedir.
  • Vücudunun tamamı tüylerle kaplıdır. Bu tüyler onu soğuktan koruyabildiği gibi pek çok haşere tarafından yem olarak kullanılmasından da kurtarmaktadır.
  • Gündüzleri bir köşede dinlenen ve yumurtlayan bu sinek, geceleri aktif olarak çalışır. Dişileri insanların kanını emerek, erkekleri ise bitkilerin şeker ve enzimlerini yiyerek beslenir.
  • İnsanlarda kan yoluyla bulaşan hastalıklarla birlikte, hemen herkes tarafından bilinen “şark çıbanı” hastalığına da yol açar. Bu hastalık cilt ve deri hastalığı olsa da mutlaka tedavi edilmelidir. Çünkü kısa süre içinde iltihap kana bulaşabilmektedir.

Tatarcık Sineği İle Mücadele

Tatarcık sineği mücadele edilmesi en zor haşerelerden biridir. Çünkü gündüzleri saklanıp geceleri aktif olarak faaliyet gösterirler. Bu nedenle de onları görmek çok zordur. Mutlaka periyodik bir şekilde tatarcık sineği ilaçlama işlemleri yaptırmalısınız. Tatarcık sinekleri ve tüm haşerelerle ancak ilaçlama şirketleri başa çıkabilmektedir. Genellikle bahçelerde, yeşil alanlarda olduklarından onlarla ilk olarak park ve bahçe ilaçlaması işlemleri yaptırarak mücadele etmelisiniz.

Böcek İlaçlama Eyüp olarak sizlere sunduğumuz tüm ilaçlama yöntemlerimiz alanında en kaliteli ve en garantili işlemlerden oluşmaktadır. Bizlerden hizmet almak için çağrı merkezlerimizi hastanın her günü ve her saati arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir