uyuz-bocegi-nedir

Uyuz Böceği Nedir?

Haşereler içinde en çok zararlı olan böceklerden biri de uyuz böceğidir. İnsanlar arasında yaygın olarak bilinen uyuz hastalığına yol açmaktadırlar. Bu hastalık bulaşıcı olabildiği gibi oldukça rahatsız edicidir ve tehlikelidir.

Uyuz Böceğinin Özellikleri

8 bacaklı, oval vücutlu, kadifemsi bir yapıda olan uyuz böceği, insan ve hayvanların derilerinin altına tüneller açarak yumurtalarını bırakırlar. Böylece de çok tehlikeli olan uyuz hastalığına sebebiyet verirler. Eğer evinizde uyuz böceği olduğunu düşünüyorsanız mutlaka en iyi ilaçlama firması ile anlaşma yapmalısınız.

Uyuz Hastalığı

Ciltte dayanılamayacak kadar çok kaşıntının olması durumudur. Kaşıntı ile birlikte ciltte kızarıklık, deride döküntü, yanma gibi çeşitli yan etkileri de vardır. Böyle bir hastalıkla karşılaşıldığı zaman mutlaka en yakın hastanenin acil birimine gitmelisiniz.

Bulaşıcı bir hastalık olduğu için, uyuz hastalığına yakalanan kişinin kıyafetleri kaynar suda sık sık yıkanmalıdır. Evde yapılacak olan ilaçlama işlemi, periyodik olarak tekrarlanmalıdır. Uyuz hastalığının tedavisinde genellikle kremle tedavi yöntemi tercih edilir ve tedavi 10 gün süreyle tekrarlanmalıdır. Buna rağmen kaşıntı hem tedavi sürecinde hem de sonrasında devam edebilmektedir.

Eyüp Böcek İlaçlama olarak bizler, her böcek türünde olduğu gibi uyuz böceği ile mücadelede de sizlerin yanındayız. Gerek ilaçlama yöntemlerimiz gerek ilaçlarımız uyuz böceği ve tüm haşereleri en garantili şekilde yok etmektedir.

Ayrıca firmamızın ilaçlama işlemleri en modern şekilde uygulanmaktadır. İster gece ister gündüz bizi arayabilir, dilediğiniz zamanda da ilaçlama yaptırabilirsiniz. Fiyatlarımız oldukça uygun, ilaçlama işlemlerimiz garantilidir. Haşerelerin yoğunluğu ve yumurtlama dönemleri de göz önünde bulundurularak en kesin sonuçları bizimle birlikte alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir